Відпочинок в Болгарії

Відпочинок в Європі
 Відпочинок в Болгарії > Болгарія 
 
 

Облако тегов

Європі Болгарія Бряг Бургас Вашого Навіть Поморіє Слинчев бажання закордон зростають міняються міста поглянути сервіс туристів частини


 
  
 
 

Болгарія

"Курка не птиця - Болгарія не закордон" звиклися ми думати про Болгарію. Ще років десять тому, коли будь-яка поїздка за межі Совдепії, як правило, зводилася до шоп-туру, можливо це було і так. Але часи міняються, міняються і критерії. У плані, що поглянути і чому здивуватися, Хельсінкі, як мені згадується, куди "не великий закордон", ніж те, що можна побачити в Болгарії.

Комфорт і сервіс, як і майже скрізь в Європі, залежать лише від Вашого бажання його сплатити. Болгарія у всю прагне відповідати європейським стандартам, і багато в чому їй це удається. А ось співвідношення "цена/качество" частіше за радует- ціну майже на все відчутно нижче, ніж в середньому по Європі.

Ще один чинник, що "заважає" Вам відчути себе "за кордоном", - мовне середовище. Навіть не намагайтеся переходити на інтернаціональний English. Рідна російська мова дає вам значно більше шансів зрозуміти і бути понятим. Так або інакше, російський і болгарин один одного зрозуміють. Отже культурного шоку, мабуть, не буде.

Якщо Ви летите на морі, і пункт Вашого призначення знаходиться не на північ від знаменитого курорту "Слинчев Бряг", то, швидше за все, прибудете до аеропорту "Бургас", що в декількох кілометрах від самого міста Бургас (обласний центр, за нашими поняттями).

Бургас, на відміну від інших міст південного побережжя Болгарії, не має чітко обмеженої історичної частини. У центрі, в оточенні живописних невисоких будиночків, Ви можете несподівано натрапити на стеклобетонную махину будівлі університету або багатоповерховий короб готелю "Болгарія". Проте, в цілому, в Бургасе є, що поглянути, і, якщо буде час (пари годин сповна вистачить) і бажання, не нехтуйте такою можливістю.

Інша справа - Несебр і Созополь. Історичні частини цих міст - це казка. Якщо Ви попали в "старе місто" - будьте упевнені, "архітектурних сюрпризів", як в Бургасе не буде. Навіть недавно побудовані будинки стилізовані під старизну і органічно вписуються в атмосферу старовинного південноєвропейського міста.

Курорт "Слинчев Бряг" нашому туристові знаком давно і добре. Варто відмітити лише, що він стає усе більш популярним серед західноєвропейських туристів, що приносить свої очевидні плюси і мінуси. З плюсів - покращується сервіс, як гриби зростають шикарні готелі і удома під ренту. З мінусів - зростають ціни, воно і зрозуміло.

Місто Поморіє - окрема пісня. Як я зрозумів з розмов з жителями міста, Поморіє - улюблене місце відпочинку самих Болгар, а це говорить про багато що.

Архітектурних шедеврів і історичних пам'ятників, подаруй що, особливих і ні, так що "туристів-екскурсантів" теж немає. Але містечко надзвичайно миле - невисокі (не вище за 4-і поверхи) акуратні будиночки з черепичним дахом, вузькі вулички, кафе на кожному кроці. Все "туристичне життя" відбувається на невеликому півострові "Старе Поморіє", а точніше, на "місцевому Бродвеї" - вулиці Царя Бориса, де можна посидіти в одному з багаточисельних дуже милих і недорогих ресторанчиків, купити сувенір, зайняти дітей на дитячих майданчиках.

Поморські пляжі тягнуться на декілька кілометрів. Ті, що ближче до центру - більш облаштовані, але і популярніші (у сенсі, народові більше). У півгодини ходьби від головного пляжу можна знайти такий, де будеш єдиним купальщиком.

А кому на південному побережжі Болгарії стане тісне, можна з'їздити до Варну, Софії, Пловдів...

Статті


Напої Болгарії

Виноробство одне з самих древніх ремесел болгарського народу. Перші виноградарі і винарі з'явилися на болгарських землях тисячоліття назад, і з тих пір цивілізації успадкували цю майстерність. Археологічні розкопки доводять,...
Природа Бансько

Це цікаве хитросплетіння невинної природи Пірінських гір і романтичної атмосфери давнього містечка Бансько. Бансько - найсвіжіший болгарський зимовий курорт, коий заморські прибічники лижного спорту відкрили для себе абсолютно не...

Дивіться такожІсторія

Археологічні розкопки, зроблені на болгарській землі, виявили сліди середнього палеоліту ( 100 000 - 40 000 років до пашей ери). Найцікавіші відомості витягували з печери Деветак, недалеко від міста...


Апрілци

Місто Апрілци (приблизно в 180 км. на північний схід від Софії, 280 км. від Варни і 25 км. від Трояна, 500-650 м над рівнем моря) розташоване в казково красивій...